تبلیغات
ققنوس - وقتی ونیز به زیر آب می رود.
ققنوس

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.*امام خمینی(ره)*

وقتی ونیز به زیر آب می رود.

چهارشنبه نهم دی 1388

 

وقتی ونیز به زیر آب می رود !

 بندر زیبا و تاریخی ونیز یا به قول خود ایتالیایی ها ونتزیا به علت بالا آمدن آب دریا این روزها حال و روز خوشی ندارد. به ویژه توریست هایی كه به امید گذراندن تعطیلاتی دلپذیر به ونیز آمده اند كاملا غافلگیر شده و بسیاری از آنها از خیر تعطیلات گذشته و خانه بازگشته اند. از هفته گذشته ابتدا بارش برف سنگین و سپس بالا آمدن آب دریا اوضاع در این روزهای پایانی سال در بندر زیبای ونیز دگرگون كرده است.

سطح آب در بندر ونیز به 143 سانتیمتر بالاتراز سطح آب دریا رسیده...

 و وضعیت هشدار در ونیز اعلام شده است. در اواخر سال 2008 تقریبا در چنین روزهایی ونیز باز هم با این شرایط مواجه شده بود. با این حال مردم ونیز شادابی و روحیه خود را از دست نداده و ضمن برگزار كردن جشن نوئل ( كریسمس) اكنون در تدارك برگزاری سال نو هستند. چهره ای دیگر از ونیز رویایی.

 

 

تصویر چند توریست كه پس از رسیدن به بندر ونیز و مواجهه با بالا آمدن سطح آب چمدان خود را به دوش گرفته و به سوی هتل‌های خود می‌روند.

 

 

منظره میدان مشهور سان ماركو كه پس از بالا آمدن بی‌سابقه آب در كانال بزرگ ونیز به زیر آب رفته است.

تصویر یكی از كافه رستوران‌های میدان سان ماركو كه صندلی‌ها و میزهای آن بدون مشتری روی آب شناورند.

تصویر یك جوان ونیزی كه در نبود قایق‌های سنتی ونیز به نام گوندولا یك قایق كنترل از راه دور را در سطح كانال مجاور میدان سان ماركو به حركت درآورده است.

تصویر جالب مردی كه لباس بابا نوئل پوشیده و سوار بر یك گوندولا از كانال بزرگ ونیز عبور می‌كند.

صاحب یك فروشگاه علی‌رغم این كه كوچه‌های ونیز را آب گرفته است و خبر چندانی از توریست‌ها نیست سردر فروشگاه خود را به مناسبت جشن نوئل و سال نو تزیین می‌كند.

تصویر پل مشهور پونته دلا پاگلیا در شهر ونیز كه بخشی از آن زیر آب فرو رفته است. بارش شدید باران و برف بی‌سابقه در هفته گذشته در ونیز و بخش‌هایی از ایتالیا موجب بالا آمدن آب در این بندر زیبا شد.

توریست‌ها از جمله این توریست‌های آسیای شرقی هنگام ورود به ونیز با مشاهده كوچه‌های آب گرفته متعجب شدند و ناگزیر از چكمه‌هایی پلاستیكی كه در عكس مشاهده می‌شود استفاده كرده و علی‌رغم این چكمه‌ها باید از روی پل‌های موقت چوبی به هتل خود بروند.

تصویر یك پدربزرگ ونیزی كه نوه‌اش را در قایقی نشانده و او را برای خرید به همراه خود می‌برد. مردم ونیز علی‌رغم بالا آمدن آب روحیه و شادابی خود را از دست نداده و ضمن برگزار كردن جشن نوئل در تدارك برگزاری جشن سال نو هستند.

 

 

منظره جالب تزیینات سقف یك گالری منتهی به میدان مشهور سان ماركو به مناسبت جشن سال نو و دو مرد كه از این گالری آب گرفته عبور می‌كنند.
فهرست وبلاگ

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها